Poland Spain

Teneryfa

W kurzu i w pyle przemierzymy najciekawsze zakątki wyspy, a całą tę mordęgę wynagrodzą nam wspaniałe krajobrazy.
Date of start: unknown
Date of end: unknown
Trip length: 8 days
Transport have: Plane
Number of places 6
Number of free spaces: 5
Number of participating users: 0

Participating users:

Alfa-Romeo-159.jpg
admin
- administrator
Poland Spain
Preferred genre doesn't matter
For kids? no
Type / Purpose of trip: Active recreation

Attractions:

Dzień 1, przylot, przejazd do miejscowości Los Gigantes, zakwaterowanie w hotelu w pokoju dwuosobowym.
Dzień 2, rejs łodzią wzdłuż klifu Gigantów do wylotu wąwozu Masca, tutaj możliwość oceanicznej kąpieli, następnie treking wąwozem do góry i powrót do Los Gigantes, nocleg w hotelu.
Dzień 3, wejście w klify na początkową część Ruta de los Cojones, zobacz tutaj pójdziemy do pierwszego tunelu i wrócimy przez góry do miejscowości Tamaimo, dalsza część drogi jest trudna i niebezpieczna, ale gdybyście mieli ochotę i dobrze sobie radzili nie wykluczam spróbować dalszego przejścia; powrót do Gigantes.
Dzień 4, jedziemy do miejscowości Guia de Isora, skąd wyruszymy w ok. 20-kilometrowy trekking do kaldery Las Canadas, gdzie zabiwakujemy,
Dzień 5, powędrujemy przez kalderę po czym rozpoczniemy wspinaczkę na wysokość 3200 m do schroniska Altavista pod szczytem Teide.
Dzień 6, zdobędziemy Pico del Teide (3718 m n.p.m.) po czym powędrujemy na wysokości powyżej 3000 metrów do drugiego najwyższego wierzchołka na Teneryfie – Pico Viejo z bardzo malowniczym kraterem, po czym w okolicy najmłodszych kraterów zejdziemy do kaldery i zabiwakujemy.
Dzień 7, przejdziemy przez przełęcz Ucanca do dzikiej doliny Ucanca gdzie rzadko człowiek zagląda a turysta w ogóle i zejdziemy nią do miejscowości Vilaflor, gdzie zanocujemy w pensjonacie/hotelu.
Dzień 8 i ostatni, jeżeli będziecie mieli chęci to odlot mamy o 17 z minutami więc możemy sobie jeszcze pochodzić, kilkugodzinny trekking pozwoli zdobyć np. Roque Imoque, bardzo piękny i wybitny szczyt, i popołudniem być na lotnisku.

Szacowany koszt wyjazdu wynosi ok. 2200 złotych, 350€ na miejscu (przy większych grupach będzie taniej, zapraszajcie znajomych!) obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym w hotelu, wszystkie przejazdy wyspiarską komunikacją, rejs łodzią, organizację trekkingu, pozwolenia na wejście na szczyt itd. plus bilety lotnicze (nawet od 400-500 złotych, w zależności od terminu i daty rezerwacji, zazwyczaj w granicach 700-800 złotych). Uwaga! Nie organizujemy wyżywienia, jednak praktycznie zawsze będzie możliwość nabycia ciepłego posiłku. Posiłki na biwaku organizujemy wspólnie z wcześniej zakupionych składników.

kontakt: http://twojaprzygoda.com/kontakt/

Description:

W kurzu i w pyle przemierzymy najciekawsze zakątki wyspy, a całą tę mordęgę wynagrodzą nam wspaniałe krajobrazy. Wędrować będziemy pomiędzy wierzchołkami czynnych wulkanów, wśród siarkowych wyziewów i fumaroli, ale także nadbrzeżnymi klifami opadającymi setki metrów liczącymi urwiskami w toń oceanu. Tym razem stawiamy na bliski kontakt z naturą, podczas wędrówki niejeden raz zmagać będziemy się z żywiołem lub własnymi słabościami. Teneryfa to chyba wszystkie rodzaje klimatu zamknięte w mikroskopijnym przekroju, wystarczy sobie uświadomić, że kiedy na wybrzeżu temperatura wynosi przyjemne 20°C na wierzchołku Teide termometry wskazują zaledwie jedną kreskę powyżej zera! Zapraszamy na wspaniały trekking poprzez bezdroża Teneryfy, poniżej ramowy plan eskapady.

Comments